Навігація по сторінці

Правила DBDattle

Загальні правила

1-1

Додаткові правила:

 • Відтворений програмний матеріал повинен виходити з будь-якого типу пристрою, спеціально призначеного для програвання музики. До них відносяться касетні деки, програвачі компакт-дисків і чейнджери, програвачі та чейнджери DVD-дисків, відеомагнітофони та відеоплеєри, пристрої відтворення МРЗ-файлів, AM / FM і супутникові тюнери, смартфони, планшетні пристрої і т.д.
 • Дозволено як дротове, так і бездротове з'єднання між джерелом і звуковою системою. Воно включає кабелі RCA, оптоволоконні кабелі, Bluetooth, WiFi і т.д.
 • Програмний матеріал може складатися з музики, тестових звуків з накладеною музикою або будь-яких інших видів записаного звукового сигналу. Головне, повинна грати музику ,яку чути, а не просто синус.
 • Програмний матеріал може бути взятий з комерційного джерела або зі свого, зробленого власними силами, запису.
 • 1-2

  Налаштування аудіосистеми можна проводити під час виміру автомобіля, за умови, що не порушуються інші правила під час процедури налаштування.

  1-3

  Двигун автомобіля учасника МОЖЕ працювати, перебуваючи в зоні вимірювань при дотриманні наступних умов:

 • Робота автомобіля або аудіосистеми не повинна наражати на небезпеку суддів, учасників, глядачів або будь-яке рухоме або нерухоме майно на майданчику.
 • Автомобіль повинен бути поставлений на стояночне гальмо.
 • Під колеса автомобіля можуть бути встановлені колодки.
 • Капот має бути закритий. (капот МОЖЕ бути привідкритий , для запобігання перегрівання генератора\рів , двигуна. У разі привідкривання капоту під час заміру, учасник має продемонструвати суддям, що капот закривається.
 • Обороти двигуна не перевищують 3000 об / хв.
 • Учасник зобов'язаний дотримуватися перерахованих вище умов. Учасники, викриті в порушенні однієї, або більше з цих умов, можуть бути дискваліфіковані.

  1-4

  Учасник повинен знаходитися на водійському сидінні час заміру його автомобіля (або за межами автомобіля за бажанням), водійські двері повинні бути відчинені, всі інші двері, вікна та інші отвори автомобіля можуть бути відчиненими за бажанням учасника

 • Учасник МОЖЕ сидіти на водійському сидінні, або керувати системою дистанційно. Присутність пасажирів в салоні автомобіля заборонена.
 • Дозволено до 5 помічників для кожного учасника, під час кожного заміру, котрі можуть стояти в пройомі відкритої дверки, тримати авто, або бути на даху чи лобовому вікні.
 • Учасник повинен підписати заявку на участь в DBBATTLE , в яку входить підтвердження того, що учасник розуміє: «вплив високого рівня звукового тиску може призвести до тимчасової або постійної втрати слуху».
 • Учасник зобов'язаний вжити відповідні заходи обережності при використанні звукової системи на високих рівнях звукового тиску.
 • 1-5

  В учасників є ( 60 секунд , під час кваліфікації та раундів на вибування. Та 3 хвилини під час фінальних заїздів) після початку процесу вимірювання SPL для досягнення найвищого СЕРЕДНЬОГО рівня звукового тиску (SPL). Вимірювальне обладнання фіксує і збереже СЕРЕДНІЙ результат кожного учасника під час цих інтервалів

  Розділ 2. Система кваліфікації учасників

  Учасники класифікуються на підставі типу компонентів в їх аудіосистемі і за ступенем модифікації автомобіля. Більш докладний опис обмежень щодо модифікації автомобілів для кожного дивізіону див. Розділ 3 даних правил.

  2-1

  DBBATTLE вважає сабвуферами динаміки з офіційно оголошеним максимальним діаметром 10 дюймів і більше.

  2-2

  Всі сабвуфери в автомобілі (10 дюймів і більше) будуть вважатися при визначенні класу, в якому буде виступати учасник.

  Додаткові правила:

 • Буде враховуватися кожен сабвуфер ізобаричної або композитної конфігурації.
 • Приховані сабвуфери (наприклад такі, які знаходяться в смугових резонаторах) будуть враховуватись.
 • Пасивні випромінювачі, порти і тунелі не вважають сабвуферами і тому не будуть підраховувати.
 • У випадку, якщо найбільший динамік в аудіосистемі учасника менше 10 дюймів (25,4 см) в діаметрі, всі динаміки, що використовуються для отримання басу, будуть вважатися сабвуферами.
 • 2-3

  На кожному окремому етапі DBBATTLE учасник може змагатися в одному і тільки одному класі.

  Додаткові правила:

  На етапі DBBATTLE учасники не можуть заявляти один і той же автомобіль більше ніж в один клас

  2-4

  Цей розділ містить основну інформацію щодо класифікації учасників відповідно до встановленого в машині обладнання. Специфічні обмеження щодо модифікацій автомобіля для кожного дивізіону описані нижче в Розділі 3. Для швидкого ознайомлення з кожним класом дивіться матрицю класів DBBATTLE

  Дивізіон Street Stock (Багажник , не стіна , )

  Дивізіон Street Stock призначений та учасників в яких стокові авто та присутні всі елементи обшивок (пластику) в салоні та багажнику. (В дивізіоні Street Stock заборонені вантажні фургони, а також комерційні транспортні засоби, вантажні чобітки, буси).В даному дивізоні дозволена кількість сабвуферів : не більше 3х – 10ти дюймових \ не більше 2х – 12ти дюймових \ не більше 1го – 15ти дюймового. Потужніть – без обмежень

  Дивізіон Trunk ( Багажник ,стіна)

  Клас Trunk призначений для тих учасників, в яких стокові авто , до багажника. ( відсутність пластику та обшивок в багажнику – дозволена) Жодних обмежень по висоті сабвуфера, потужністю підсилювачів та кількості сабвуферних динаміків. Розміщення сабвуфера, в зоні заводського багажника, спинка задніх сидіння повинна наводитись та закриватись у стандартне, передбачене заводом - виробником положення. Спинку задніх сидінь, дозволено опускати під час замірів.

  Дивізіон Super Street NW (SSNW) ( Середня стійка, не стіна)

  Клас Super Street NW призначений для тих учасників, в яких стокові авто , до середньої стійки. ( відсутність пластику та обшивок за межами середньої стійки (Стійка B) – дозволена) Жодних обмежень по кількості сабвуферних динаміків, та потужністю Розміщення сабвуфера , за стійкою B. Обмеження по висоті від сабвуфера – 33см до стелі.

  Дивізіон Super Street WALL (стіна)

  Клас Super Street WALL призначений для тих учасників, в яких не стокові авто . Стіни за стійкою B – дозволені.( відсутність пластику та обшивок за межами середньої стійки (Стійка B) – дозволена. Також дозволена відсунтність обшивки стелі, та посилення стелі) Жодних обмежень по кількості сабвуферних динаміків, та потужністю .Розміщення сабвуфера , за стійкою B. Обження по висоті – немає

  Матриця класів

  Дивізіон

  НОРМАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ

  ВОЛЬТАЖ СИСТЕМИ

  КІЛЬКІСТЬ САБВУФЕРІВ НЕ БІЛЬШЕ

  СТІНИ

  Street Stock

  ВСЮДИ

  ДО 18v

  3х10* або 2х12* або1x15*

  ЗАБОРОНЕНО

  Trunk

  Від багажника вперед

  ДО 18v

  БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ

  В БАГАЖНИКУ

  Super Street NW

  Від сердньої стійки вперед

  ДО 18v

  БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ

  ЗАБОРОНЕНО

  Super Street WALL

  -

  ДО 18v

  БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ

  ДОЗВОЛЕНО

  Розділ 3. Правила по салону автомобіля

  3-1

  Салон автомобіля і місце прослуховування / проведення замірів повинні бути одним місцем (іншими словами: виміри повинні проводитися в салоні автомобіля).

  3-2

  Салон автомобіля не повинен бути розділений ніякими перегородками або іншими загородженнями (іншими словами: простір для прослуховування має, приблизно відповідати простору в звичайному автомобілі).

  3-3

  Лобове скло і передні двері автомобіля повинні бути кордоном салону (іншими словами: простір для прослуховування має приблизно відповідати простору в звичайному автомобілі, де двері і лобове скло виступають «обмежувачами» простору для прослуховування).

  3-4

  Розмір салону (об'єм повітря) не може бути змінений під час змагань (наприклад: корпус сабвуфера не може переміщатися вперед, подушки безпеки не можуть бути розкриті і т.д.).

  3-5

  Не можна створювати підвищений або понижений тиск в салоні автомобіля будь-яким газом або рідиною. Крім того, повітря всередині салону не може бути заміненно будь-яким газом або рідиною.

  3-6

  Ніщо не повинно перешкоджати розміщенню вимірювального датчика або використанню шаблону кріплення датчика.

  3-7

  Всі поверхні що відбивають, за винятком лобового скла і передньої панелі, повинні бути розташовані як мінімум у 12 дюймах (30,48 см) від вимірювального датчика (іншими словами: поверхні що відбивають не повинні якимось чином перетинатися або стикатися з вимірювальним обладнанням ). Для уточнення DBBATTLE вважає всі поверхні шириною більше 3/8 дюйма (9,525 мм) поверхнямі що відбивають.

  3-8a

  Модифікація пасажирського салону

  Ступінь допустимих змін салону обмежується класом, в якому змагається учасник (див. Розділ 2 «Система класифікації учасників» вище в даному зводі правил, для ознайомлення з повним списком дивізіонів і класів).

  Обмеження щодо сидінь:

 • Сидіння (і рейки сидінь) повинні бути закріплені болтами в оригінальних місцях кріплення, за винятком дивізіону WALL.
 • Завжди має бути витримана мінімальна відстань 30 дюймів (76,2 см) між передньою поверхнею спинки сидіння та місцем розташування датчика.
 • Додаткові правила

 • DBBATTLE використовує термін «модифікація» для опису змін в автомобілі, які були зроблені для установки аудіосистеми або для поліпшення результату учасника.
 • 3-8b

  Вимоги по нормальному використанню:

 • Заміна оригінального скла
 • Заміна оригінальної приладової панелі
 • Заміна оригінальних сидінь
 • Посилення дверних панелей
 • Підняття підлоги і зниження стелі(даху)
 • Видалення або заміна оригінальної центральної консолі
 • Спеціальний коментар по нормальному використанню:

 • У біль DBBATTLE необхідно, щоб автомобіль відповідав певним вимогам до «Нормального Використання». (Див. Матрицю класів щодо вимог до Нормального Використання в кожному класі). Якщо вказано обмеження по Нормальному Використанню, звукова система не може заважати нормальній роботі автомобіля, передбаченої виробником автомобіля.
 • Приклади:

 • Сабвуфер, встановлений зверху заднього сидіння в класі Street Stock , буде заважати Нормальному Використанню відповідно до первинної конструкціі. Оскільки в класі Street Stock необхідне виконання вимоги про Нормальне Використання «всюди», установка буде порушувати вимогу про Нормальне Використання.
 • Дзеркало заднього виду відсутнє в автомобілі.
 • Оскільки звукова установка не має ніякого відношення до дзеркала заднього виду, обмеження про Нормальному Використанню не застосовується.

 • Двигун вентилятора кондиціонера повітря був демонтований в автомобілі. Якщо це було зроблено для установки звукової системи, то порушено вимогу про Нормальне Використання. В іншому випадку демонтаж можливий.
 • Сабвуфер встановлений в кузові хетчбека. Це не порушує вимоги про Нормальне Використання, оскільки кузов призначений для використання в спільних цілях і може використовуватися і з такої мети.
 • Ремені безпеки автомобіля відсутні. Якщо зняття ременів безпеки було зроблено для встановлення звукової системи, то вимога нормального використання порушується. В іншому випадку видалення допустимо.
 • 3-8c

  Еквівалентні заміни

  У книзі правил термін "еквівалентна заміна" використовується в декількох областях. DBBATTLE розуміє під еквівалентної заміною таку заміну, яка близько відповідає заміні оригінальної деталі за формою і за призначенням. До них відносяться структурна жорсткість, зовнішній вигляд і розмір.

  Приклад:

  Якщо учасник замінює дверну панель в автомобілі, заміна буде допустимою, якщо вона виготовлена з ДВП товщиною 1/8 дюйма (3,175 мм) з нанесеною на неї обшивкою, тому що структурна жорсткість, зовнішній вигляд і розмір нової панелі аналогічні характеристикам оригінальної панелі. З іншого боку, панель що встановлюється, виготовлена з МДФ товщиною 1 дюйм (2,54 см) не дозволена, тому що структурна жорсткість нової панелі відрізняється від оригінальної. Зверніть увагу, що в даному прикладі критерієм, за яким заміна не була прийнята, стала не товщина знову встановленної панелі. В якості критерію була взята схожість в структурній жорсткості.

  3-8d

  Дверні карти та динаміки

 • Динаміки менше 10 дюймів в діаметрі можуть встановлюватися де завгодно в автомобілі, за умови, що не порушуються будь-які з інших діючих правил.
 • Допускається посилення дверних панелей в місці установки динаміків в дверях.
 • Допускається знімати внутрішні підсилювачі двері, а також вирізати частини металу з внутрішньої частини дверей з метою розміщення оформлень для фронтальних динаміків і самих динаміків.
 • Подіуми на дверях також допускаються, як і скловолоконні «подіуми», що застосовуються для розміщення в них динаміків в місцях установки.
 • Встановлені в двері динаміки та/або оформлення для динаміків не можуть виступати більше ніж на 8 дюймів у салон автомобіля (вимірюється від поверхні дверей OEM).
 • Модифіковані панелі дверей та / або підключені до дверей динаміки та / або оформлення динаміків не можуть перевищувати більше ніж 2 дюйми (5,08 см) лінєю вікон дверей.
 • 3-8e

  Звукопоглинальні матеріали, Монтажна піна та Скотч

 • Звукопоглинаючи матеріали можуть використовуватися в необмеженій кількості в автомобілі при умові, що не порушуються інші застосовані правила. Для зон, розташованих попереду стійки B (за винятком дивізіону WALL), повинен бути збережений первинний зовнішній вигляд автомобіля.
 • Розпорошуєма піна може використовуватися в автомобілі в необмеженій кількості за умови, що не порушуються інші застосовані правила. Для зон, розташованих попереду стійки B (за винятком дивізіону WALL), повинен бути збережений первинний зовнішній вигляд автомобіля.
 • Учасники можуть тимчасово використовувати липку стрічку при прослуховуванні тільки для герметизації виходів кондиціонера, печі, люків у даху, вікон з боку водія і з боку пасажирів під час змагань за умови, що не порушуються інші правила.
 • Учасники можуть тимчасово використовувати липку стрічку зовні автомобіля для герметизації і / або закріплення лобового скла, вікон, кришок люка, дверей, люків і т.д. за умови, що не порушуються інші правила. Максимально допустиме перекриття стрічки за межами зазначеної області покриття становить 2 дюйма (5,08 см).
 • ОБМЕЖЕННЯ ПО САЛОНУ ДИВІЗІОНУ STREET STOCK, TRUNK

  3-9a

  Ніщо в аудіосистемі не повинно перешкоджати нормальній експлуатації і / або керуванню автомобілем

  3-9b

  Для виміру сидіння можна складати, але не витягувати з автомобіля. Учасники, які складають свої сидіння, повинні продемонструвати, що аудіосистема не перешкоджає нормальній роботі сидінь, які були складені.

  Додаткові правила:

 • Якщо в автомобілі більше двох рядів сидінь, додаткові ряди (3+) можуть бути зняті за рішенням учасника.
 • Додаткові правила:

 • Цей виняток застосовується тільки до пікапів, в яких є відкидні сидіння, розташовані за переднім сидінням. Під «відкидним сидінням DBBATTLE розуміє оригінальне сидіння, конструкція якого дозволяє складати біля бокової або задньої стінки салону пікапа.
 • Відкидні сидіння не можуть бути зняті з пікапа, але можуть бути складені для розміщення аудіосистеми.
 • ОБМЕЖЕННЯ ПО САЛОНУ ДИВІЗІОНУ SUPER STREET, SUPER STREET NW

  3-10a

  Модифікації салону заборонені від стійки B вперед.

  Додаткові правила:

 • Оригінальна стеля (або еквівалентна заміна) повинна залишатися на місці для областей, розташованих попереду стійки B. Для дивізіону SSNW
 • Оригінальні дверні панелі (або еквівалентна заміна) повинні залишатися на місці для областей, розташованих попереду стійки B. Для дивізіону SSNW
 • Оригінальний килимовий настил (або еквівалентна заміна) повинен залишатися на місці для областей, (від багажника вперед, TRUNK/ SSNW)
 • Виняток:

  Учасники можуть встановити одну розпірку від підлоги до стелі спереду стійки B за умови, що це не порушує інші застосовані правила.

 • Максимальна ширина або діаметр розпірки повинні складати 2 дюйма (5,08 см).
 • Необхідно використовувати установочну пластину для закріплення розпірки внизу і на горі.
 • Площа кожної установочної пластини обмежена 16 квадратними дюймами (103,23 см2.), А максимальна товщина кожної пластини обмежена 1/4 дюйма (6,35 мм).
 • 3-10b

  Super Street WALL

  Це клас для змагальних автомобілів, які не проходять в класи Street Stock , Trunk , Super Street NW. До нього застосовуються всі правила Super Street NW з наступними виключеннями:

 • Пункт 3-10а не застосовується
 • Відсутність панелей, карпета і інших заводських елементів допускається
 • Не стандартні центральні консолі, сидіння і розпірки дозволені
 • Броньовані шкла (2 товщини заводського максимум) дозволені
 • 3-10c

  Учасники можуть скласти або прибрати будь-які сидіння в автомобілі

  Розділ 4. Правила по автомобілях

  4-1

  Автомобіль повинен заїжджати своїм ходом в зону проведення замірів і виїжджати з неї.

  Додаткові правила:

 • Для заїзду в зону проведення замірів і виїзду з неї, повинен використовуватись двигун автомобіля (стартери і т.п. не можуть використовуватися як засіб руху).
 • 4-2

  Розмір і місце розташування дверей автомобіля не повинні змінюватися.

  4-3

 • Не оригінальні подовження або «Стретчи» автомобілів заборонені.
 • Зміни, які мають чисто косметичну природу і не змінюють внутрішній об’єм автомобіля, допускаються. До них відносяться спойлери, накладки на крила, повітрозабірники на капот і т.д.
 • М'яти дах і двері таким чином, щоб це змінювало внутрішній об`єм автомобіля, заборонено.
 • Зовнішнє посилення оболонки автомобіля заборонено.
 • 4-4

  Суддівський персонал повинен мати можливість чітко бачити автомобіль зсередини крізь лобове скло або бічні вікна автомобіля. Тонування скла, наклейки або інші матеріали, які можуть перекривати вид судді, не можуть розташовуватися на лобовому склі в радіусі 6 дюймів (15,24 см) від місця розташування датчика.

  Розділ 5. Правила по звуковому обладнанню

  Все звукове обладнання, використане в звуковій системі учасника, має відповідати наступним вимогам:

  5-1

  Все звукове обладнання повинно бути призначене для установки і експлуатації в умовах автомобільної аудіосистеми.

  5-2

  Всі підсилювачі звуку повинні бути по природі лінійними.

  Додаткові правила:

 • Використовувані в аудіосистемі підсилювачі повинні бути призначені для відтворення аудіо. Вихідна форма сигналу підсилювача повинна бути близька до форми вхідного сигналу. Крім того, вихідна амплітуда підсилювача повинна бути пропорційна амплітуді вхідного сигналу. Всі ці вимоги застосовуються до частот від 20 до 80 Гц. Рішення про те, чи прийнятний підсилювач для використання в змаганнях DBBATTLE, приймається тільки асоціацією DBBATTLE Ukraine
 • 5-3

  Змагальні автомобілі і звукове оформлення не можуть бути змінені під час Чемпіонату DBbattle.

  Додаткові рекомендації:

 • Час, з якого зміни забороняються, починається з початку етапу (реєстрація) і завершується з церемонією нагородження в кінці етапу.
 • Якщо запит на зміну оформлення схвалений головним суддею -учасник несе відповідальність за своєчасний виїзд в зону вимірів і участь в кваліфікації і раундах на вибування.
 • Винятки:

 • Звукове обладнання автомобіля може бути замінено або змінено на розсуд учасника, якщо при цьому не порушується жодне з правил
 • Ви можете відрегулювати частоту налаштування системи шляхом зміни порту оформлення.
 • Розділ 6. Правила з встановлення

  6-1

  Звуковідтворюючі пристрої не повинні представляти перешкод для вимірювального обладнання. Сюди відносяться (але не обмежуються цим) - гудки, антени, отвори або будь-які інші пристрої, які навмисно встановлені в безпосередній близькості до вимірювального датчика.

  6-2

  Всі сабвуферні оформлення та / або панелі-перегородки, за винятком тих, які встановлені в кік-панелях і дверях, повинні бути розташовані за уявною площиною, яка лежить між заднім краєм водійських дверей і заднім краєм пасажирських дверей. У цих правилах для позначення цієї площини іноді використовуються терміни «центральна стійка» і «дверний отвір».

  Додаткові правила:

 • Відповідність цій вимозі можна перевірити за допомогою наступного тесту: два судді розташовуються на протилежних сторонах автомобіля. Крізь відчинені двері автомобіля протягується мотузка (або провід, дріт). Обидва судді натягують мотузку. Потім, судді одночасно переміщують мотузку таким чином, щоб вона одночасно ковзала по краях відповідного дверного отвору кожного з суддів. Якщо мотузка не торкається сабвуферного оформлення (і / або сабвуферів), в такому випадку тест вважається пройденим.
 • Будь-які компоненти, закріплені до сабвуферного оформлення, включаючи динаміки, підсилювачі, звукові процесори і т.д. вважаються частиною сабвуферного оформлення.
 • Якщо будь-яка частина обладнання учасника заважає судді провести «тест з мотузкою», перешкода, що заважає, має бути легко знімною.
 • Додаткові правила, що стосуються лише пікапів:

 • Якщо автомобіль являє собою стандартний пікап (не зі збільшеною кабіною і не кінг-кеб) і сабвуферна система встановлюється за переднім сидінням, проведення «тесту з мотузкою» (правило 6-2) не обов'язково.
 • Якщо автомобіль являє собою стандартний пікап (не зі збільшеною кабіною і не кінг-кеб) і є «наскрізний отвір» в кузов автомобіля, «тест з мотузкою» (правило 6-2) обов'язково застосовується.
 • Якщо автомобіль являє собою пікап зі збільшеною кабіною або Кінг- кеб, проведення «тесту з мотузкою» (правило 6-2) обов'язково.
 • 6-3

  Максимальна напруга електричної системи автомобіля не повинна перевищувати 18,0 вольт постійного струму в дивізіонах в будь-який час в ході процесу виміру.

  Додаткові правила:

 • Зовнішні генератори, паливні елементи, зарядні пристрої для акумуляторів і т.д. не можуть бути використані в зоні вимірів.
 • 6-4

  Всі компоненти аудіосистеми (за винятком зовнішнього подіуму або головного пристрою) повинні бути розташовані в межах зовнішньої оригінальної «оболонки» автомобіля, (до них відносяться, але не обмежуються ними, генератори, акумулятори, підсилювачі, акустичні оформлення і динаміки) .DBdattle визначає «оболонку» автомобіля як зовнішню оболонку (попереду, ззаду, з боків) оригінального корпусу автомобіля, що надає автомобілю його неповторний вигляд. Так само це та частина автомобіля, яку зазвичай фарбують. Днище автомобіля не вважається частиною оригінальної «оболонки».

  Додаткові правила:

 • Дозволено пропускати дроти по днищу автомобіля у всіх дивізіонах DBdattle, за умови, що інші правила не порушуються.
 • 6-5

  Додаткові обмеження з установки визначаються тим дивізіоном, в якому учасник змагається.

  ОБМЕЖЕННЯ З УСТАНОВКИ у дивізіоні Street Stock (Багажник, не стіна)

  6-6a

  Стіни заборонені

  6-6b

  Будь-які акустичні системи й / або перегородки, за винятком тих, які встановлюються на кік-панелях або дверях, повинні бути розташовані за задньою кромкою крила НАЙБІЛЬШ ЗАДНЬОЇ бічної двері автомобіля.

  6-6c

  Під час виміру тимчасові структурні посилення автомобіля заборонені. До них відносяться прикріплення затискачів, присосок, мішків з піском до автомобіля і т.д.

  Однак, дозволяється тримати двері, вікна, багажник і / або лежати на капоті, даху, і т.п., якщо це не призводить до порушення інших відповідних правил.

  Розділ 7. Різне

  7-1

  Нічия при кваліфікації - якщо два або більше учасників показують однаковий результат під час кваліфікаційних раундів, і якщо один або більше з цих учасників повинен вийти зі списку 8 учасників. В цьому випадку всі учасники, у яких було зафіксовано нічийний результат, проходять повторний замір відразу перед формуванням пар. У цій процедурі беруть участь тільки оригінальні місця, доступні в раунді 8, що передує раунду (ам) з нічиєї. Якщо всі учасники, у яких було зафіксовано нічийний результат, проходять, то повторний кваліфікаційний раунд не потрібен, і розстановка по парам буде автоматично визначена комп'ютером.

  Приклад:

 • Припустимо, що між трьома учасниками зафіксована нічия з результатом 153,4 дБ. У підсумковому протоколі учасники вказані на 7-му, 8-му і 9-му місцях. Для визначення того, які два учасники входять в сітку на вибування, між цими трьома учасниками необхідно провести тай-брейк. Всім трьом учасникам доведеться пройти повторні заміри. Припустимо, що під час цього додаткового виміру результат учасника з 7 місця становить 155,1, учасника з 8-го місця -155,2 і учасника з 9-го місця - 156.1. Це означає, що в результаті учасник з 9-го місця переходить на сьоме місце, учасник на 8-му місці залишається на 8-му місці, а учасник, який спочатку був на 7-му місці, переходить на дев'яте місце. На даному етапі можна складати пари і починати раунди на вибування. Слід також згадати ще про одну ситуацію. Припустимо, що результати повторного виміру у всіх трьох учасників ВСЕ вище результату учасника, який до цього був на 6-му місці. Цей учасник НЕ буде зміщений, тому що тай-брейк застосовується тільки до 7-му і 8-му місцях з восьми учасників.
 • 7-2

  Тай-брейк при змаганнях в раундах на вибування - якщо між двома учасниками фіксується нічия в рамках раунду на вибування, обом учасниками буде дано 5 хвилин на зарядку акумуляторів (тільки генераторами, зовнішні зарядні пристрої заборонені, якщо тільки правилами заходи не заборонено запускати двигуни всередині закритого приміщення) і на огляд своїх автомобілів. Весь цей час обидва автомобілі повинні знаходитися на суддівських доріжках. 5-хвилинну перерву починається негайно після підтвердження нічийного результату. Після закінчення 5-хвилинної перерви починається завмер SPL, і учасники змагаються ще раз для визначення переможця. Дана процедура повторюється до виявлення переможця.

  7-3

  Всі правила застосовуються на підставі їх змісту, і рішення головного судді є остаточним.

  Розділ 8. Питання та Відповіді

  Питання - Де слід розміщувати датчик у транспортному засобі?

  Відповідь - Датчик слід встановити на лобове скло на стороні пасажира транспортного засобу. Розташування датчика повинно бути в 12 дюймах від стійки лобового скла на стороні пасажира та на 4 дюйма над торпедо.

  Питання - Як слід використовувати лекало розміщення датчиків для забезпечення належного розміщення датчика в транспортному засобі?

  Відповідь - Довга частина лакала розміщення датчика повинна бути горизонтальною і паралельною землі. Вертикальна частина лекала повинна бути перпендикулярною (прямою вгору) щодо землі. У цей момент ви розмістили датчик горизонтально і вертикально.

  Запитання - Чи потрібно в класах із обмеженням "звичайного використання", щоб сидіння ковзали повністю назад, для відповідання вимоги?

  Відповідь - Ні. Учасник може налаштувати сидіння будь-яким чином, за умови, що отримане положення сидіння призначене для нормальної роботи транспортного засобу.

  Питання - У правилах сказано, що стіна та сабвуфери повинні залишатися за стійкою B. Це стосується також акумуляторів та підсилювачів?

  Відповідь - Ні. Авто Звукове обладнання може встановлюватися перед стійкою B за умови, що встановлене обладнання не порушує жодних інших діючих правил. Наприклад, підсилювачі можуть бути встановлені під сидінням водія та/або пасажира до тих пір, поки нормальна робота цих сидінь буде збережена. З іншого боку, підсилювачі можуть не встановлюватися в рівніі підлоги (в дивізіонах Stock та TRUNK), оскільки установка підсилювачів заважатиме нормальному використанню автомобіля.

  Питання - У книзі правил є кілька посилань на "легко знімний". Що це означає?

  Відповідь - Учасник повинен мати можливість видалити деталь, про яку йде мова, протягом 5 хвилин або менше.

  Розділ 105-1. Огляд автомобілів, порушення правил, штрафи

  105-1

  DBBATTLE Association залишає за собою право оглянути автомобіль учасника для перевірки його відповідності правилам. Під час огляду автомобіля судді можуть попросити учасника продемонструвати різні деталі і елементи автомобіля і його аудіосистеми і / або дати пояснення з приводу деяких елементів.

  До огляду може ставитися (але не обмежуватися цим) наступне:

 • Огляд електричної системи автомобіля.
 • Огляд аудіосистеми автомобіля.
 • Огляд сабвуферного оформлення.
 • Огляд приладової панелі, ніш для ніг, центральної консолі, верхньої оббивки салону і дверних панелей.
 • Огляд «подіуму» з виносним головним пристроєм
 • У разі, якщо учасник відмовляє суддям у проведенні огляду, результат (и) учасника обнуляються, і учасник дискваліфікується.

  105-2

  Якщо під час проведення змагань виявляється порушення правил, учасник може бути дискваліфікований зі змагань на підставі серйозності порушення і з урахуванням поточного статусу змагань.

 • Якщо порушення правил - ненавмисне і незначне, судді можуть дати попередження та зобов'язати учасника , що порушив правила вжити необхідних заходів щодо усунення порушення. Якщо порушення виявлене перед виходом в раунд на вибування, кваліфікаційний результат учасника обнуляється і учаснику можуть дозволити повторно пройти кваліфікацію після усунення порушення. Якщо порушення виявлено під час раундів на вибування, учасник який порушив правила дискваліфікується з змагання.
 • Якщо порушення правил - серйозне,учасник що порушив правила буде дискваліфікований з змагання.
 • 105-3

  Якщо порушення правил - навмисне і / або шахрайське по суті, учасник дискваліфікується з змагання. Крім того, DBBATTLE Association залишає за собою право накласти заборону на подальшу участь порушника в майбутніх етапах DBBATTLE. Будь ласка, переглядайте доповнення до правил, для отримання додаткової інформації.

  Визначення

  Центральна стійка

  (Стійка B) - це частина автомобіля, на якій розташовані замки передніх дверей. Ми використовуємо передній край цієї стійки (так званий «дверний отвір» в цих правилах) для визначення уявної площини, яка використовується для визначення відповідності «тесту з мотузкою».

  Стійка

  (стійка C) - частина транспортного засобу, де розташовані найбільш задні дверні замки.

  Комерційний автомобіль

  - Автомобіль, який не призначений для особистого користування. До них відносяться вантажні мікроавтобуси, машини швидкої допомоги, панелевози, шкільні автобуси і т.д.

  Учасник

  єдиний, хто керує звуковою системою (не товариш по команді)

  Провідник

  це одиночний провід (одне або багатожильний), який використовується для передачі електричного струму. Звичайне з'єднання гучномовця складається з двох провідників (одного позитивного і одного негативного).

  Демонтований споживачем компонент

  - DBBATTLE визначає демонтовані споживачем компонент (такий, як полку багажника в хетчбек) як оригінальний компонент, який передбачений для демонтажу в ході нормальної експлуатації автомобіля.

  Вимірювання

  - це процес вимірювання звукового тиску всередині вашого автомобіля.

  Складане сидіння

  (Jump Seat) - DBBATTLE розуміє під «складаним сидінням» оригінальне сидіння, яке може складатися уздовж бічної або задньої стінки салону пікапа.

  Еквівалентна заміна

  підсумковий результат в децибелах (dB) це ваш результат. Будь ласка, зверніться до секції правил 3-8 для більш точної інформації.

  Нормальне використання

  - В більшості класів DBBATTLE необхідно, щоб автомобіль відповідав вимогам «нормального використання». Будь ласка, зверніться до секції правил 3-8 для більш точної інформації.

  Динамік

  - DBBATTLE розуміє традиційний гучномовець як звуковідтворюючий електромеханічний перетворювач, який включає в себе дифузор, підвіс, кошик і звукову котушку.

  SPL

  - рівень звукового тиску - це значення, виражене в децибелах (коротко dB). Чим більше цифра, тим голосніше звук. Збільшення звукового тиску на 3 dB виражається в подвоєнні акустичної енергії. Збільшення звукового тиску на 10 dB виражається в десятикратному збільшенні акустичної енергії і буде двічи голосніше для сприйняття слухом людини.

  Стандартний акумулятор

  DBBATTLE визначає «стандартний акумулятор» як акумулятор з номінальною напругою на клемах в 12 вольт, що складається з 6 банок (підключених послідовно), кислотно-свинцевий або гелевий акумулятор. Цей акумулятор використовується як основний у автомобілі (оригінальний або неоригінальний) і постійно підключений до електричної системи автомобіля.

  Тест з мотузкою

  - Два судді розташовуються на протилежних сторонах автомобіля. Крізь відчинені двері автомобіля простягається мотузка (або провід, дріт). Обидва судді тягнуть на себе мотузку, щоб вона виявилася в натягнутому стані. Потім судді починають одночасно переміщати мотузку так, щоб вона ковзала по кромці дверного отвору відповідної для кожного судді сторони. Якщо мотузка не торкається системи (сабвуферного оформлення або гучномовців), тест вважається пройденим (особливі положення про це тесті можна знайти в розділі 6-2).

  Стіна

  - DBBATTLE розуміє під стіною будь-яке сабвуферне оформлення та / або перегородку, яка відповідає одному або декільком з наступних умов:

 • Сабвуферні оформлення вище 30 дюймів (76,2 см)
 • Сабвуферні оформлення, які порушують вимоги до «звичайного використання» до салону.
 • Будь-яка установка, в результаті якої зазор між верхом сабвуферного оформлення і обшивкою стелі салону становить 13 дюймів (33 см) або менше. (Таку вимогу до зазору також можна застосувати до будь-якого обладнання, яке може бути встановлено в цю систему.)
 • Тест стіни

  - Суддя використовує відповідне вимірювальне обладнання для перевірки вертикального зазору в 13 дюймів (33 см), що існує між найвищою точкою сабвуферного оформлення (і будь-якого встановленого на сабвуферного оформлення обладнання) і обшивкою стелі салону безпосередньо над цією точкою. (Суддя вибере найвищу точку на сабвуферному оформленні, найбільш вигідну для учасника. Зазвичай вона знаходиться в центрі автомобіля.) Так само вимірювальним інструментом буде виконана перевірка допустимої відстані між сабвуфером і спинкою заднього сидіння (6,35 мм). Потім суддя перевірить, якщо необхідно, висоту системи, щоб переконатися, що вона не перевищує 30 дюймів (76,2 см).

  Headliner - обшивка стелі

  Highest point- найвища точка

  Приклади ТЕСТА СТІНИ - ВИД ЗБОКУ - малюнок 15-1

  Приклади ТЕСТА СТІНИ - ВИД ЗЗАДУ - малюнок 15-5

  Висота шаблону 13 "(33 см)

  Товщина шаблону 1/4 "(6,35 мм)

  малюнок 15-7

  Червона стрілка означає правильну точку проведення вимірювань. Це найвища точка, найбільш вигідна для учасника.

  Сабвуфер

  - Гучномовець, призначений для відтворення низьких частот (басів). Також називається саб. DBBATTLE вважає сабвуферами гучномовці з максимальним діаметром 10 дюймів (25,4 см) або більше.

  Оболонка автомобіля

  - DBBATTLE розуміє під «оболонкою» зовнішню оболонку (верхню, передню, задню і бічні сторони) оригінального кузова автомобіля, які дають йому відмінну зовнішність. Це також частини автомобіля, які зазвичай фарбуються. Днище або шасі автомобіля не вважаються частиною оригінальної оболонки.

  Варіант 1 - Корпус сабвуфера знаходиться ПОВНІСТЮ під задніми дверима, АБО найвища точка на коробі розташована під задніми дверима.

  У цьому випадку суддя буде вимірювати від найвищої точки на коробі (включаючи підсилювачі, аксесуари, сабвуфери і т.д.) до горизонтальної площини, яка визначається точкою, розташованої у верхній частині прорізу задніх дверей. (Див. Рис. 15-6, 15-7a і 15-7b.)

  Варіант 2 - Корпус сабвуфера НЕ повністю розташований під задніми дверима. Крім того, найвища точка на коробі розташована безпосередньо під стельової панеллю.

  У цьому випадку буде використовуватися стандартна методика тесту стіни. Малюнки 15-6, 15-7а і 15-7b НЕ застосовуються в цьому випадку.