Bass Sniper - це формат змагань з автозвуку, заснований на уміннях учасників у SPL. У Bass Sniper учасники спочатку беруть участь в кваліфікаційному процесі, в ході якого вимірюється SPL кожного учасника. Учасники з рівними результатами потім групуються для етапу на вибування. В раундах на вибування учасники змагаються один на один. Мета - отримати найгучніше СЕРЕДНЄ значення при програванні музики, не вириваючись з того класу, до якого вони спочатку належали. Це фундаментальна основа заходу Bass Sniper.
Робота автомобіля або аудіосистеми не повинна наражати на небезпеку суддів, учасників, глядачів або будь-яке рухоме або нерухоме майно на майданчику.
Автомобіль повинен бути поставлений на стояночне гальмо.
Під колеса автомобіля повинні бути встановлені колодки.
Капот повинен бути закритий.
Обороти двигуна не повинні перевищувати 2000 об / хв.
Дистанційний «вимикач двигуна» повинен бути легко доступний поза автомобілем для тих учасників, які закріплюють двері автомобіля у закритому стані болтами (зажимами, стрічками) під час перебування в зоні вимірів.
Учасник зобов'язаний дотримуватися перерахованих вище умов. Учасники, викриті в порушенні одного або більше з цих умов, можуть бути дискваліфіковані.
Розділ 1 - Загальні правила
1-1
Під час змагань учасники можуть використовувати програмний матеріал за своїм вибором.
Додаткові правила
Формати відтворення програмного матеріалу має виходити з будь-якого типу пристрою, спеціально призначеного для програвання музики. До них відносяться касетні деки, програвачі компакт-дисків і чейнджери, програвачі та чейнджери DVD-дисків, відеомагнітофони та відеоплеєри, пристрої відтворення МРЗ-файлів, AM / FM і супутникові тюнери, смартфони, планшетні пристрої і т.д.
Дозволено як дротове, так і бездротове з'єднання між джерелом і звуковою системою. Воно включає кабелі RCA, оптоволоконні кабелі, Bluetooth, WiFi і т.д.
Програмний матеріал повинен складатися з музики. Тестові звуки не дозволені. Тестові звуки «закамуфльовані» під музику або «пісні», рекламовані як музика, але, фактично, є тестовими звуками, які не дозволені на змаганні.
Програмний матеріал може бути взятий з комерційного джерела (наприклад, компакт-диска, який Ви купили) або зі своєї, зробленій власними силами, записи.
1-2
Налаштування аудіосистеми можна проводити під час виміру SPL автомобіля, за умови, що не порушуються інші правила під час процедури налаштування (замір - це процес, під час якого заміряється рівень звукового тиску вашого автомобіля).
1-3
Двигун автомобіля учасника може працювати при знаходженні в зоні виміру при дотриманні наступних умов:
Учасник повинен знаходитися поза автомобілем під час виміру даного автомобіля і всі двері,( крім водійських) вікна та інші отвори автомобіля повинні залишатися закритими протягом цього часу.
Виняток:
Учасники можуть перебувати всередині автомобіля під час виміру даного автомобіля за умови, що:
Протягом всього часу виміру на них постійно надіті адекватні пристрої захисту слуху.
Учасник підписав заявку на участь Bass Sniper, в яку входить підтвердження того, що учасник розуміє: «вплив високого рівня звукового тиску може призвести до тимчасової або постійної втрати слуху».
Розділ 2 - Система класифікації учасників.
2-1
Учасники класифікуються за середнім SPL їх звукової системи.
2-2
Під час кваліфікаційних відборів звукова система кожного учасника вимірюється лічильником SPL Term-LAB. Цей лічильник вимірює середній SPL звуковий системи учасника протягом 30 секунд. Після закінчення періоду в 30 секунд учасник розподіляється в один з чотирьох класів Bass Race на підставі його результату.
2-3
Кожен автомобіль-учасник може змагатися в одному і тільки в одному класі на кожному заході Bass Sniper
Додаткові правила:
Учасники не можуть заявляти один і той же автомобіль більш ніж в одному класі на заході Bass Sniper.
Учасники можуть заявити кілька автомобілів на захід Bass Sniper. за умови, що в одному класі може брати участь тільки один автомобіль учасника й за умови, що кожен автомобіль заявлений під унікальним ім'ям учасника.
Розділ 3 - Правила звукового обладнання.
Все звукове обладнання, використане в звуковій системі учасника, має відповідати наступним вимогам:
3-1
Все звукове обладнання повинно бути призначене для установки і експлуатації в умовах автомобільної аудіосистеми.
3-2
Всі автозвукові підсилювачі повинні бути лінійними по суті.
Додаткові правила:
Використовувані в аудіосистеми підсилювачі мають бути призначені для відтворення аудіо.
Вихідна форма сигналу підсилювача повинна бути близька до форми вхідного сигналу. Крім того, вихідна амплітуда підсилювача повинна бути пропорційна амплітуді вхідного сигналу.
Рішення про те, чи прийнятний підсилювач для використання в змаганнях Bass Sniper., приймається тільки Асоціацією DBBATTLE Ukraine
3-3
Програмний матеріал повинен відтворюватися з використанням звичайних гучномовців (сабвуферів). Рішення про те, чи прийнятний гучномовець для використання в змаганнях Bass Sniper., приймається тільки Асоціацією DBBATTLE Ukraine
Додаткові правила:
Асоціацією DBBATTLE Ukraine під звичайним гучномовцем (сабвуфером) має на увазі звуковідтворюючий електромеханічний випромінювач, до складу якого входить дифузор, підвіс, кошик і звукова котушка.
Гучномовці повинні бути підключені безпосередньо до підсилювача (ів) звуку.
Гучномовці, в яких є сервомеханізми, актуатори або будь-які інші види двигунів з механічним приводом, знаходяться під особливою забороною.
До кожного сабвуфера можуть бути підключені не більше 4 електричних провідників, за умови, що не порушуються інші правила.
До кожної з котушок на сабвуфері можуть бути підключені не більше 2 підсилювачів.
Стиснуте повітря, вибухові пристрої і т.ін. категорично заборонені.
Розділ 4. Процедура суддівства.
4-1
Після того, як всі учасники пройшли процедуру кваліфікації, 8 найгучніших учасників в кожному класі з'єднуються випадковим чином в пари в чвертьфіналі на вибування. Кожна пара учасників змагається один з одним один на один. Переможець виходить в наступний раунд на вибування, а той, хто програв завершує участь на змаганні. Така форма змагання триває (півфінал і фінал) до тих пір, поки в кожному класі не буде виявлено переможця.
Кількість кваліфікаційних очок - Term-LAB відобразить і використовує значення SPL з ціною розряду 0,01 дБ.
Кількість очок на вибування - Term-LAB відобразить значення SPL з ціною розряду 0,1 дБ.
4-2
Наступні порушення дадуть результат в НУЛЬ очок
Червоне світло - Відтворення звукової системи ДО ПОЧАТКУ 30-секундного відліку.
Перевищення 2000 об / хв вашого двигуна. Відкриття дверей, багажника, кришки люка, вікна і т.д. під час раунду.
Програш ноти баса, що перевищує 80 Гц, для отримання максимального середнього значення. Використання тестових тонів або синусоїдних розгорток в якості програмного матеріалу.
Перевищення максимального значення в своєму класі в будь-який момент змагання. (Наприклад: учасник, який отримав 132,0 в будь-який момент раунду на вибування в класі 120,0129,9 отримає НУЛЬ очок).
4-3
В разі нічиєї робляться такі кроки для визначення переможця...
Тай-брейк - Повторення раунду.
Додаткові правила:
Учасники повинні змагатися до тих пір, поки не виграють або поки не програють.
Як мінімум, учасник повинен показати кваліфікаційний результат.
Приклад:
Якщо учасник є єдиним в класі, він повинен зробити як мінімум один замір. Подальшої участі в змаганні не потрібно.
Якщо учасник проходить кваліфікацію до раундів на вибування, а потім залишає змагання до перемоги (або поразки), він або вона не отримають ніяких очок.
Розділ 5 - Поради, тонкощі, методики.
5-1
Музика - Знайдіть пісню, яка містить не менше 30 секунд баса. Кожна звукова система індивідуальна, тому експериментуйте, щоб знайти пісню, яка підходить вам найкращим чином.
5-2
Середній SPL - Для максимального збільшення свого результату вам необхідно повністю розуміти, яким чином SPL вимірювач обчислює середнє значення. У наступних прикладах цей процес описаний.
Приклад 1:
Якщо в першу «секунду часу» ви набираєте 90 дБ, ваш середній показник 90 дБ.
Якщо в другу «секунду часу» ви набираєте 100 дБ, ваш середній показник (90 + 100) / 2 = 95 дБ.
Якщо в третю «секунду часу» ви набираєте 120 дБ, ваш середній показник (90 + 100 + 120) / 3 = 103 дБ.
Той же процес проводиться для кожної секунди вимірювання за 30-секундний період оцінки для визначення остаточного середнього показника.
Приклад 2:
Якщо в першу «секунду часу» ви набираєте 0 дБ, ваш середній показник 0 дБ.
Якщо в другу «секунду часу» ви набираєте 0 дБ, ваш середній показник 0 дБ.
Якщо в третю «секунду часу» ви набираєте 120 дБ, ваш середній показник (0 + 0 + 120) / 3 = 40 дБ.
Той же процес проводиться для кожної секунди вимірювання за 30-секундний період оцінки для визначення остаточного середнього показника. Як бачите, важливий час реакції. Але будьте обережні. Якщо ви запустите систему до початку вимірювання, ви отримаєте «Червоне світло» і 0 очок за раунд.
5-3
Підготуйтеся - тримайте компакт-диск напоготові. Час реакції дуже важливий. Музика з басами повинна початися, як тільки починаються вимірювання SPL. Пісні з тривалим програшем (і без баса) не рекомендуються. Найкраще вибирати музичні треки з сильним і тривалим бас ритмом.
5-4
Будьте поінформовані – перебуваючи у зоні заміру, паркуйте автомобіль так, щоб ви добре бачили табло результатів. Видима тут інформація важлива для контролю вашої звукової системи. Пам'ятайте, вам потрібно максимально збільшити середній результат БЕЗ вибування зі свого класу (переліт). Наприклад: Якщо ви берете участь в класі 120,0 до 129,9, ідеальним результатом буде 129,9. На такий гучності ви не перевищите максимуму в своєму класі.